תספורת לפומרניין

תספורת לכלב פומרניאן היא דבר שבשגרה לכל מי שמגדל את הכלב המיוחד הזה.

מעבר לטיפול השוטף בכלב, בשונה משאר הגזעים, הפומרניין דובי דורש טיפוח וסידור קבוע לפרווה שלו, על-מנת לשמור על הבריאות שלה ועל המראה המיוחד שלה.

התקשרו למספרת ״טיפוח בוטיק״ או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בקרוב

מלבד המקלחות שהפומרניין דורש לעיתים קרובות, היבוש בעזרת פן והסירוק לאחר כל מקלחת, צריך גם לספר את הפומרניין, כדי לשמור על הפרווה של מטופחת, נעימה ויפה. אם לא שומרים על שגרת תספורות קבועה ומושקעת, יכולים להיווצר לפומרניין שלכם קשרים וככה יהיה יותר קשה לספר אותו ולטפל בו.

יש כמה דברים חשובים שצריך לדעת כשאתם מחליטים לספר את הכלב שלכם. הבאנו לכם מספר טיפים, כדי שתדעו בדיוק מה צריך לעשות לפני שאתם מתכננים לספר את הכלב שלכם.

באיזה גיל מומלץ לספר את הפומרניין בפעם הראשונה?

תספורת לפומרניאן היא משהו שאתם צריכים לעשות בכל כמה חודשים. זה חלק בלתי נפרד מהטיפוח ומהשמירה על הפרווה שלו, על בריאותה ועל המראה שלה, אבל חשוב לעשות את זה נכון.

מומלץ לספר את הפומרניין בפעם הראשונה לאחר שהוא מסיים את כל החיסונים. בדיוק כמו שלב המקלחת, גם שלב התספורות לפומרניין זה משהו שהכלב וכמובן הגוף שלו צריכים להתרגל אליו.

העור של הכלב רגיש כשהוא גור לפני כל החיסונים. חשיפות לדברים כמו מקלחת, תספורת, תכשירים שונים וגירויים כאלה ואחרים לעור לפני החיסונים שהוא עובר יכולים להיות מסוכנים וכדאי לחכות איתם עד שמסיימים את כל החיסונים הנדרשים לפומרניין.

כדאי ללכת למספרת כלבים, כדי להשיג תוצאות טובות לכלב לכם. יש כיום מספרות רבות ברחבי הארץ עם אנשים שמתמחים בתחום התספורות לכלבים. כדאי לפנות למקומות שמתמחים בתספורות לגזע הפומרניין, כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבור הכלב האהוב שלכם. מבחינה אסתטית, מקצועית וכמובן בריאותית.

לא לספר את הפומרניאן תספורת קצרה מדי

אל תספרו את הכלב שלכם תספורת קצרה מדי, כלומר תספורת קצוצה שחושפת את העור שלו, כלומר תספורת של לא פחות מ-5 ס"מ. אסור כמובן לספר את הפומרניין במכונת תספורת מכל סוג אלא רק במספריים שמיועדים לכך. העור של הפומרניין והפרווה שלו עדינים ורגישים. תספורת במכונת תספורת יכולה להזיק לו ולגרום לו לבעיות עור חמורות.

יש סיבה שאסור לספר את הפומרניאן באופן קצר מדי. רוב הסיבות הן כמובן בריאותיות וגם סיבות אסתטיות.

פגיעה בתפקיד הפרווה

אסור לכם לשכוח שלכל דבר בגוף של הכלב יש מטרה. לא סתם הם בנויים ככה בשונה מחיות אחרות וכמובן מבני אדם. לכל איבר ולכל חלק יש מטרה ותפקיד, גם אם לנו במבט ראשוני זה נראה רק למטרות יופי. קיצוץ מסיבי מדי של הפרווה יכול לפגוע ביכולת של הפרווה לחימום/ קירור הגוף של הפומרניאן. זה לא משהו שאתם רוצים לגרום לכלב האהוב שלכם, רק כדי לחסוך בתספורות או בזמן ולהרוויח קצת יותר זמן כשהכלב שלכם מגולח לגמרי.

פגיעה באיכות של הפרווה

פגיעה באיכות הפרווה זה גם משהו שאתם אמורים לקחת בחשבון במקרה של תספורת קצרה מדי לכלב שלכם. מלבד הבריאות הכללית של הכלב ושל העור שלו, קיימת גם בריאות ואיכות הפרווה. במקרה של תספורת קצרה מדי לכלב, אתם עלולים לפגוע באיכות הפרווה שלו. היא תהפוך להיות לא נעימה למגע, יהיה חסר לה הברק הטבעי שלה ואתם תשיגו בדיוק את התוצאה ההפוכה מזו שהתכוונתם אלייה.

התקרחות

התקרחות היא גם משהו שיכול לקרות לעור הכלב, בעקבות תספורות קצרות שלא מיועדות ולא מתאימות לו. זה מקרה מעט קיצוני, אבל הוא בהחלט יכול לקרות במקרה של טיפול לא הולם כמו תספורת קצרה מדי. במקרה של התקרחות קשה אחר-כך לטפל בפומרניאן ולשקם לו את העור ואת הפרווה. זה טיפול שידרוש מכם סבלנות רבה, זמן רב וכמובן כסף שתצטרכו לבזבז אותו על טיפולים במקום על פינוקים לכלב שלכם.

הבריאות של הפומרניאן צריכה להיות הדבר החשוב ביותר בשבילכם והשיקול הראשון שלכם כשאתם רוצים לעשות לו משהו, גם אם הוא חיובי כמו תספורת.

צבע לזנב של הפומרניין – האם כדאי?

צבע לזנב של הפומרניין טדי בר זה חלק מהטיפוח, הפינוק והשעשוע שבעלי הפומרנייאנים אוהבים לעשות להם. שדרוג המראה של הכלב על-ידי צביעת הזנב שלו בצבע אחד או אפילו כמה צבעים. הצבע הזה לא מזיק, הוא מוסיף ליופי ולייחודיות של הכלב והוא גורם לו למשוך תשומת לב אפילו יותר מבדרך-כלל. הוא מוסיף לכלב עניין רב והוא מחזיק עד 2 מקלחות. חשוב לא להשתמש בשום אופן בצבע של בני אדם אלא במוצרים שמיועדים לבעלי חיים בלבד.

כמה עולה תספורת לפומרניין?

תספורת לפורמניין עולה בממצוע כ-250 שקלים במספרה מקצועית. אל תתפתו למחירים זולים מדי, כי בדרך-כלל מדובר באנשים פחות מקצועיים. תוודאו שאתם פונים למספרה מוכרת עם איש מקצוע שמתמחה בתספורת לגזע פומרניין, כדי שהתוצאה שתקבלו תהיה הכי טובה עבור הכלב שלכם מכל הבחינות. תדירות התספורות לפורמניין היא צריכה להיות בין 3 שבועות לחודש וחצי בשביל לשמור לכלב על שיער בריא.

התקשרו למספרת ״טיפוח בוטיק״ או השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בקרוב
תספורת לפומרניין