פומרניין בו - טדי בר

פומרניין טדי בר או בשמו השני פומרניין בו זהו שם של תספורת מיוחדת שמבליטה את הראש ואת הזנב של הכלב לעומת שאר הפרווה. הראש של הפומרניין מסופר בצורה עגולה, גם הזנב נשאר שעיר ופרוות הגוף מגולחת על-ידי מכונת תספורת.

תספורת בו לפומרניין מבליטה לכלב את הפרצוף החמוד שלו ויוצרת לו צורה יפה ומיוחדת, אבל חשוב להדגיש שתספורת בו לא מומלצת בכלל ויכולה להיות אפילו מסוכנת לבריאות הכלב.

סיכונים לפומרניין בתספורת בו

הסיכונים של פומרניין דובי בתספורת בו נגרמים בגלל הקיצוץ הקיצוני של הפרווה.

הפרווה של הפומרניין לא משמשת רק ליופי, היא מבודדת חום וקור. הפרווה היא חלק בלתי נפרד מבריאות הכלב והעור שלו.

תספורת בו תחשוף את עור הכלב לשמש יותר ממה שהוא אמור לספוג וגם תגרום לו לסבול מחום. זה יכול להזיק לעור שלו ולגרום לו למחלת העור השחור. הטיפול במחלה הזו הוא מאוד אינטנסיבי והוא יגרום לכם ולכלב שלכם עוגמת נפש.

זה לא דבר שאתם רוצים לגרום לכלב שלכם. לא לבריאות שלו, לא לטיפול שיעלה לכם לא מעט כסף ולא למאמץ המיותר שיבוא אחר-כך בנסיון לפתור את הבעיה.

פומרניין בו – האם כדאי?

סוחרי כלבים רבים ״תפסו טרמפ״ על התספורת הזאת והחלו לבצע תספורת בו בכלבי פומרניין רבים. אותם סוחרים, שאין בינם לבין גידול של כלבי פומרניין שום דבר, החלו לספר כלבי פומרניין רבים בתספורת הזאת ומוכרים אותם באלפי שקלים. הם מנצלים את חוסר הידע של אנשים רבים בסוגי הפומרניינים הקימים ומציגים את הכלבים המסופרים כזן מיוחד. למעשה, אותם סוחרי כלבים משקרים לאנשים שרוצים כלב פומרניין ויותר גרוע מכך- גורמים לכלבי הפומרניין סבל ונזק רב.

בנוסף לכך, פרווה של כלב פומרניין בו יכולה לצמוח בצורה לא אחידה ובהרבה  מקרים היא לא תחזור למצבה הטבעי. במקרים מסוימים, כלב הפומרניין אפילו יפגין התנהגות משונה ולא יציבה עם התספורת הזאת.

חשוב להוסיף שכלב פומרניין בו לא עומד בתקן והוא כבר אינו נחשב גזעי. כלב כזה יהיה ללא תעודת יוחסין  תקנית.

אל תתפתו לקנות כלב פומרניין בו. זה יגרום לכם עיסוק רב ולא מהנה בכלב בשלל דרכים לנסות ולהחזיר את הפרווה שלו למצבה הטבעי ומקרים מסוימים אפילו לרפא אותו.

אם אתם בכל זאת רוצים לספר את הכלב החמוד שלכם ולעצב את הפרווה שלו אל תספרו אותו כמו פומרניין טדי בר, יש המון דרכים לעשות לו תספורת תקנית, יפה וכמובן בריאה. אם אתם לא רוצים לעשות זאת בעצמכם, יש לא מעט מספרות כלבים מקצועיות שיוכלו לעשות לכלב שלכם איזו תספורת שתרצו.