עד כמה נפוצים פרעושים בכלבי פומרניין?

כלבי פומרניין הפכו בשנים האחרונות לגזע פופולרי במיוחד. הסיבות לכך רבות ומגוונות: שמחת החיים המדבקת שלהם, האופי הנוח מאוד, הקלילות שלהם, הסקרנות הגבוהה, המראה המרשים, העדינות וגם לעובדה שמדובר בסמל סטטוס יש חלק בכך.

לכלבי פומרניין – שנקראים כך משום שהם מגיעים מאזור במזרח גרמניה שנקרא פומרניה – יש פרווה כפולה. החלק התחתון שלה רך ושופע, והחלק העליון שלה, כלומר זה החיצוני, ארוך ומשתפך. לפרווה יש כמובן חלק במראה שובה הלב של הכלבים, אבל במקביל היא מהווה גם מקום מסתור נוח לפרעושים, ובהתאם התשובה לשאלה שבכותרת היא כן – אלא אם כן מקפידים על שגרת טיפול נכונה, כפי שנפרט בכתבה זו.

מעקב צמוד

ההמלצה הראשונה לגבי שגרת הטיפול בכלבי הפומרניין כשרוצים להבין מה עושים כשיש פרעושים בבית היא לבדוק באופן קבוע את הפרווה שלהם. בדיקה כזו, תוך כדי ליטוף, גם מייצרת זמן איכות עם הכלבלב וגם מאפשרת לזהות בחלק מהמקרים נוכחות של פרעושים ו/או קרציות – וכך לטפל באופן מידי במפגע. 

השילוב בין המידות הקטנות מאוד של הפרעושים – פרעוש בוגר מגיע לגודל של 4-5 מ"מ לכל היותר – והפרווה הסבוכה של הכלב מקשה כמובן על איתור הפרעושים. במיוחד זהו אתגר כשהפרווה כהה והנקודות השחורות שהן הפרעושים פשוט נבלעות בה. בהתאם כדאי לבצע גם טיפול מונע, ובאופן טבעי עצה זו תקפה לכל כלבי הפומרניין בלי קשר לגוון השיער.

טיפול מונע בתדירות מתאימה

פרעושים (וגם קרציות) עלולים להעביר לכלב מחלות שונות, לגרום לו להתגרד ולפצוע את עצמו ולייצר אלרגיות. בהתאם חשוב מאוד ללמוד איך להיפטר מפרעושים בבית, וכך לעזור לפומרניין להגן על עצמו. הדרך היא טיפול מניעתי, והתדירות המומלצת עבור גזע זה של כלבים היא פעם בחודש, בכל עונות השנה. 

הטיפול המניעתי מתבצע עם כדורים או אמפולות. וטרינר מנוסה ואחראי יעזור לכם להתאים את הטיפול לכלב הספציפי שלכם, כשבאופן עקרוני אם המשקל של הפומרניין הוא עד 2 ק"ג יתבצע טיפול באמפולות – ועבור כלבים גדולים יותר יינתנו כדורים.

פרעושים אצל פומרניין

להיפטר בהצלחה מכל הפרעושים שבבית

בחלק מהמקרים הפרעושים עלולים לעבור מהפומרניין לשאר בני הבית, וגם להתרבות בו. כשיש מכת פרעושים נרחבת, נדרש פתרון כולל ומקיף לבעיה. הפעולות ההכרחיות הן כביסה בטמפרטורה גבוהה של המצעים שבהם משתמש הכלב (מפני שסביר להניח שיש עליהם זחלים של פרעושים), כביסה דומה למצעים של בני הבית (ובמיוחד אם הפומרניין ישן על המיטות בבית), שאיבה עוצמתית מכל מקום שבו הכלב נוהג לשהות, והקפדה על ניקיון באופן כללי.

בנוסף מומלץ להזמין מדביר מנוסה שיודע איך הורגים פרעושים בבית בלי להשתמש בחומרים שעלולים להזיק לפומרניין הרגיש. הדברה מקצועית כוללת ריסוס עם שני סוגים של חומרים – אחד שקוטל פרעושים בוגרים והשני לעיכוב גדילת ביצים וזחלים. עוד המלצה חשובה היא לברר מראש את שמות חומרי ההדברה ולהתייעץ עם וטרינר בקיא ומקצועי.

אהבתם? שתפו פוסט זה ברשתות החברתיות!

טיפים נוספים שיוכלו לעניין אותך
איך לחנך את הפומרניין שלכם
טיפים לאילוף כלבים קטנים

לא כל בעלי הכלבים משקיעים זמן ואנרגיה באילוף הכלבים שלהם, קל וחומר כאשר מדובר בכלב קטן, אשר נחשב לפחות מאיים. לכן לא חסרים מקרים שכלבים

קרא עוד »
פומרניין היפואלרגני
פומרניין היפואלרגני

מידע על פומרניין היפואלרגני מחפשים להכניס לביתכם כלב חמוד, אך לכם או למישהו מבני הבית יש תגובות אלרגיות? מעוניינים בכלב שלא יפגע בבריאותכם או בבריאות

קרא עוד »