כלב פומרניין לבן

גזע הפומרניין לבן הוא אחד מגזעי הכלבים הייחודיים והיפים כיום. הוא הופך להיות נפוץ יותר ויותר אצל אנשים רבים מאוכלוסיות רבות ומגוונות.

גזע זה נקרא על שם חבל פומרניה בגרמניה בו הגזע נפוץ יחסית. בעבר בני האצולה באזור בו גדלו הפומרניינים, אהבו לגדל אותם, בשל המראה היוקרתי והאופי הנהדר והאלגנטי שלהם. גם היום סלבס ואושיות רשת מתהדרים בכלבי פומרניאן לבנים ומציגים אותם לעיניי העוקבים והמעריצים הרבים שלהם. מחירם של כלבי פומרניין נע בין אלפי שקלים לכ-12,000 ש"ח ואף יותר מכך, כאשר בין השאר מחירם נקבע לפי מבנה גופו של הכלב ופרוותו וכמובן העובדה שהוא כלב גזעי או לא. כך למשל כלב פומרניין לבן נחשב ליקר יחסית, בשל הדרישה הגבוהה אליו, שכן רבים מעוניינים בכלב פומרניין צח כשלג. חשוב לציין שישנם כלבי פומרניין שנולדים לבנים ובזמן החודשים הראשונים שלהם הצבע שלהם מעט מתכהה ומשתנה לצבע קרם. זה מצב תקין וזה קורה אצל חלק מכלבי הפומרניין הלבנים.

  

מאפיינים חיצוניים של כלבי פומרניין:

 

אחת הסיבות המרכזיות לפופולריות הגדולה של כלבי פומרניין היא המראה החיצוני הזוהר והיוקרתי שלהם והמאפיינים הפיזיים יוצאי הדופן שלהם. כלבי פומרניין מתהדרים בפרווה כפולה, כאשר הפרווה התחתית רכה וקצרה יחסית, והפרווה החיצונית ארוכה יותר. מאפיין בולט נוסף הוא הזנב שלהם. זנב שעיר ובולט יחסית לגודלם הקטן. אפרופו הגודל של כלבי פומרניין- לרוב גובהם לא יעלה על 28 ס"מ ומשקלם ינוע בין 1.5 ל-3.5 ק"ג.

ישנם כלבי פומרניין בכל מיני צבעים- כלב פומרניין לבן,  פומרניין שחור, חום, דבש ושילוב של צבעים שונים.

 

מה חשוב לדעת על גידול פומרניין?

 

כלבי פומרניין הם כלבים יפהפיים עם אופי נהדר ולצד זה חשוב לזכור כי בסופו של דבר מדובר בכלבים די עדינים. כלבי פומרניין רגישים לחום ולכן הם מתאימים לגידול בית ולא בגינה. הם זקוקים לטיולים יומיים כמו כל כלב כמובן, אבל תחת הקפדה והשגחה שלכם. הם מסתדרים מצוין עם ילדים, אך יש להקפיד שהילדים לא יהיו אגרסיביים איתם.

כלבי פומרניין הם כלבים אנרגטיים ברמה בינונית ויש להוציא אותם לטיול מספר פעמים ביום, אך חשוב להקפיד לא להתעכב זמן רב בשמש. שהייה רבה מדי בשמש יכולה לגרום לצבע של הפומרניין לדהות ולהראות לא אחיד. זה דבר שאתם לא רוצים שיקרה, לכן יש להקפיד על השהות של הפומרניין בשמש.

 

מה חשוב לדעת על טיפול בפומרניין לבן?

 

הטיפול בכלב פומרניין לבן יכול להיות יותר מסיבי מטיפול בכלב פומרניין רגיל. הפרווה הבהירה שמתלכלכת בקלות דורשת מקלחת של פעם בשבוע, כדי לשמור על הצבע הבוהק והצחור שלה. ישנם גם תרסיסים  מיוחדים לשיער לבן שנועדו לשמור על הצבע הבהיר של הפרווה. בנוסף, ישנו מלבין לשיער שיוסיף למראה הטבעי של הפרווה ויבליט את הצבע הלבן שלה.

דבר נוסף שבולט אצל כלב פומרניין לבן הם כתמי דמעות. הם יהיו בולטים יותר על פרווה לבנה מאשר על פרווה כהה. קיימות דרכים רבות לטיפוח בעיית כתמי דמעות אצל כלבי פומרניין, כמו תרסיסי עיניים מיוחדים ופדים לניקוי כתמי דמעות. אצל כלבי פומרניין לבנים חשוב להקפיד על הטיפוח השוטף, החוכמה עם הכלב הזה היא ההתמדה בטיפוח- מקלחות סדירות, תספורות וגזירת ציפורניים. גם אוכל ותזונה נכונה הם חלק בלתי נפרד מהטיפוח של כלבי פומרניין ובפרט של פומרניין לבן. השתדלו לתת לו אוכל ללא פרוטאין וגם אוכל שלא מכיל סלק. אלה דברים שעלולים לצבוע את הפרווה ולגרום לכך שיופיעו בה סימנים.

 

מה משפיע על מחיר פומרניין לבן?

 

כפי שנאמר, מחירו של כלב פומרניין יכול לנוע בין אלפי שקלים לבין יותר מ-12,000 ש"ח. אין מחיר אחיד לכלבי פומרניין- המחיר נקבע בהתאם למספר פרמטרים:

המראה החיצוני של הכלב:

כלבי פומרניין דובי מככבים בתחרויות יופי ובתערוכות כלבים ולכן יש דגש חזק על המראה החיצוני שלהם. מראה זה בא לידי ביטוי בפרוותו של הכלב, כאשר למשל כלב פומרניין לבן עשוי לעלות יותר מאשר כלב עם פרווה מעורבת. בנוסף, מבנה הכלב רלוונטי לקביעת המחיר כאשר הדגש הוא על הרגליים. כלב עם רגליים ארוכות וישרות יעלה יותר מאשר כלב עם רגליים קצרות אובעלות מבנה בננה.

תעודות יוחסין:

ברכישה של כלבים גזעיים בכלל וכלבי פומרניין בפרט, חשוב מאוד לבדוק את התעודות של הכלב ואת אילן היוחסין שלו. מטרתו של אילן היוחסין הוא לבדוק בעיות גנטיות כדי לוודא שהכלב יהיה בריא ולא צפויה לו בעיה בריאותית מיוחדת.

המגדל:

לפעמים אנחנו נתקלים בכלבי פומרניין במחירים נמוכים במיוחד ובמקרים כאלה. יש להפעיל חשדנות בריאה. ישנם מרביעי חצר שלא מקפידים על הכללים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות ופשוט מרביעים מכל הבא ליד, כדי למכור בזול. חשוב לרכוש כלב פומרניין אך ורק ממגדל אמין ששומר על רווחתו של הכלב ועומד בכללים של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

 

טיפול ושגרת טיפוח של פומרניין לבן מעט שונה משל צבעי פומרניין אחרים. לכל צבע של פומרניין יש את הייחודיות שלו ואת דרכי הטיפול הטובים ביותר עבורו.

כדאי לדעת מה דרישת הטיפוח והדגשים של כל צבע, כדאי למקסם את היופי של הכלב ולגרום לו להיות במיטבו.

פומרניין לבן, שחור או חום- אנחנו בטוחים שהכנסת כלב פומרניין לביתכם תגרום לכם ולמשפחה שלכם שמחה!