כלב פומרניין שחור

כולנו ודאי שמענו לפחות פעם אחת במהלך חיינו על הכלב הנחשק והיוקרתי, שרבים מאיתנו רואים אותו ככלב אצילי- הפומרניין השחור. הצבע, הפרווה, הגודל והחמידות שבו, גורמים לרבים להתאהב בו 

ולרצות אותו גם. בשנים האחרונות הוא הפך להיות יותר ויותר נפוץ בקרב אנשים רבים ואין ספק שחוץ מבעל חיים יפה, מיוחד ואינטליגנטי הוא גם סמל סטטוס. אם כך, בואו נבין קצת יותר על הכלב המדובר, נראה היכן ניתן למצוא אותו וכמה הסיפור הזה באמת עולה.

 

כל מה שצריך לדעת על פומרניין שחור:

כולנו ודאי מכירים את הכלב החמוד אשר חי בעולמנו במגוון צבעים מפומרניין לבן ועד שחור. אך עד כמה אנחנו מבינים את ההבדלים בין הסוגים והצבעים השונים? הנה כמה עובדות חשובות על כלב פומרניין שחור שיעזרו לכם להבדיל בינו לבין צבעי פומרניין אחרים ויעזרו לכם בדרך הגידול שלו.

  • כלב פומרניין שחור בהכרח נולד שחור. כלבי פומרניין יכולים לשנות את הצבע שלהם בכל כמה חודשים עד לקבלת הצבע הסופי אליו הם מגיעים. השינוי בגוונים קורה עד גיל שנה וחודשיים בערך.

כלבי פומרניין שחורים אינם משנים את הגוונים שלהם והם נולדים שחורים. עם זאת יכולות להופיע להם מספר שערות לבנות או אפורות באיזור הפה, אבל זה לא יהיה ערבוב של צבעים. הצבע הדומיננטי שלהם יהיה שחור.

  • כלבי פומרניין דובי שחורים עלולים לסבול מדהיית הפרווה ומקבלת כתמים בגוון אדום.

אם אתם גרים בבית עם חצר או שהכלב שלכם סתם אוהב לבלות שעות רבות מחוץ לבית, כדאי לכם לשים לב לדבר הזה. חשיפה רבה של כלב פומרניין שחור לשמש יכולה לגרום לדהיית הפרווה.

  • כלבי פומרניין שחורים זקוקים לטיפוח יתר. כלבי פומרניין באופן כללי, זה כלב שצריך טיפוח רב, כדי לשמר את הפרווה הרכה והעשירה שלו. פומרניין שחור זקוק לשגרת טיפוח אינטנסיבית יותר. לעיתים יש צורך בתרסיסי הגנה לפרווה המיוחדת שלו ולעוד תכשירים דומים, כדי שישמור על הצבע שלו, ישאר יפה, פרוותי, מבריק וכמובן בריא.
  •  פעמים רבות נשאלת השאלה האם כלב פומרניין שחור הוא נדיר? אין הבדל בין כלבי פומרניין שחורים לגוונים האחרים שלו והוא לא מוגדר כצבע נדיר. יש תקופות שאפשר לראות אותו יותר ויש תקופות שאפשר לראות אותו פחות. הכול תלוי בהעדפה של האנשים במי שהם רוצים לאמץ בהשקעה שלהם את מי לזווג ולהרבות.  

היכן ניתן למצוא כלבי פומרניין שחור?

את כלבי הפומרניין באופן כללי, ובכלל זה גם כלבי פומרניין שחור, ניתן למצוא בשני מקומות עיקריים. ראשית, המקום הנפוץ ביותר למציאת כלבי פומרניין הוא בחנויות אשר מוכרות גזע זה של כלבים. חנויות אלה נמצאות בכל רחבי האינטרנט וניתן למצוא אותן ביתר קלות. מקום נוסף הוא בתים אשר מוכנים למסור או למכור את כלבי הפומרניין כתוצאה מהמלטות רבות. גם במקרים אלה, קבלת הכלבים תעלה לכם סכום כסף כלשהו.

 

אז כמה יעלה לי כלב פומרניין שחור?

המחיר הממוצע שיעלה לכם לרכוש כלב פומרניין שחור, עומד סביב 10,000 שקלים. כמובן שישנן תנודות לכאן ולכאן. והמחיר נע בדרך כלל בין 7,000 ל-12,000 שקלים. כמו כן, ישנם מקרים שתוכלו למצוא פומרניין שחור בחצי מחיר, אך ברוב מקרים אלו, המחיר נובע מכלבים מעורבי גזעים ולא מהרבעה של פומרניין גזעיים בלבד. אם כן, בשורה התחתונה, ההשקעה בפומרניין אינה זולה, אך אם אתם יכולים להרשות לעצמכם אותה, תתכוננו להוסיף בן משפחה חמוד, קטן ונאמן שיוסיף הרבה עניין ושמחה לבית שלכם.